engin sancar

Futbol turnuvası ve ötesi

Bizler yeleçli (samzelek) köyünde doğmuş, yaşamış, köyün havasını teneffüs etmiş fakat çeşitli faktörlerden dolayı özellikle İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük illere dağılmışız, yaşantımızı çevre koşullarına göre yeniden şekillendirmişiz, ne yazık ki bu şekillendirme bizleri dost, akraba, köylülerimizden uzaklaştırmıştır. Toplum yozlaşmasına bizde ayak uydurmuş, umursamaz, ilgisiz, duyarsız bireyler haline gelmişiz, soysallaşma gibi kavramlar bize çok soyut gelmiş veya bu kelimeyi tam olarak kavrayamamışız veya insanlarımızın birbirine olan güvesizliği başarı kıskançlığı veya çeşitli soyut sebeplerden birlik beraberliği pek içimize sindirememişiz, bugün yine aynı tavır ve kibirden olacak ki o olgunluğa ulaşamamışızdır.

Yel-Köy-Der kurulalı yaklaşık 3 yıl olmasına rağmen katılım Ankara’da yaşayan nüfusun ancak 3/1 kadardır yanı 54 kişi bunun sevindirici bir yanı yok, üzülecek yanı çok,gönül  isterdeki üye sayısı bunu tam tersi olsun, sosyal faaliyetler daha fazla yapılsın, insanlar birbirini sadece cenazede, düğünde değil bu tip sosyal faaliyetlerde sıkça görsün. Derneğin kuruluşunda başta sancaktar MURATOĞLU olmak üzere emeği geçen arkadaşlara teşekkür ederiz ,çünkü  çok emek isteyen çok uğraş veren bir iştir, bununla birlikte iki büyük faaliyet gerçekleştirilmiştir, Çanakkale gezisi ve devam etmekte olan köyler arası futbol turnuvası , Çanakkale gezisi üyü sayısına göre azımsanmayacak derecede iyi bir katılımla gerçekleşmiş ve neticesinde çok başarılı olmuştur.

Göle köyleri futbol turnuvası gerçekten yapılması gereken çok önemli bir organizasyondur, dernekleşmiş veya dernekleşmemiş tüm köyleri kapsayan bir organizasyondur. Bu yıl ilki düzenlenen ve tamamen bir şölen havası içerisinde geçen bu organizasyonda başta Ankara Göle Derneği Başkanı  Sn. Ergüder İŞTE olmak üzere yönetimi ve köy dernekleri  başkan ve yöneticilerine teşekkür ederiz.

Bu tip organizasiyona ilk defa katılan YELEÇLİ KÖY SPOR ilk dörde kalarak çok büyük bir başarı göstermişlerdir. 1    Mücdat UZUN (kaleci),  2 Barış IŞIK, 3 Göksu UZUN, 4  Mehmet YILMAZ, 5 Casim YILMAZ,    6  Tuğrul AVŞAR,  7 Kaptan  Yakup AVŞAR,  8 Erdinç AVŞAR,  9 Olcay YILMAZ, 10 Beytullah IŞIK, 11  Cem YOLCU, 12  Rıdvan MURATOĞLU,  13  Onur MURATOĞLU,  14  Yüksel COŞKUN,  15  Taner YOLCU, 16 Birkan IŞIK,  isimlerini tek tek yazmış olduğum futbolcu kardeşlerimizi bu başarılarından dolayı tebrik ederiz,  

Burada bireysel başarıdan çok takım ruhunun ne kadar önemli olduğu kanıtlanmıştır, futbolcu kardeşlerimizin birlikte çalışmanın, bir başarıya futbolcu veya taraftar olarak ortak olmanın ne kadar önemli olduğunu göstermiştir, burada taraftardan söz etmişken Halime Muratoğlu (Polat) kardeşimizden söz etmeden geçemiyecem  turnuvanın başından beri futbolcu kardeşlerini yalnız bırakmadığı ve destek verdiği için kendisine ayriyeten teşekkür ederiz .ne yazık ki birlik beraberlik dediğimiz futbolcular dahil sadece 20-22 civarında bizler diğer takım taraftarları arasına takımına en az destek veren köyüz birlik beraberlik dediğimizin hepsi bu, bunun için söylenecek bir şey varmı, varsa da ben bilmiyorum.

Sonuç olarak Ankara da ikamet eden kardeşlerime derim ki Pazar günü gelin ve yarı final maçını birlikte izleyin futbolcu kardeşlerinize destek verin, sizlerin orda olması kardeşlerimize morallerini yükseltecek  daha iyi motive ederek galibiyete ortak olacaktır.

Site Haritası
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam37
Toplam Ziyaret91619

   

 

ankara yeleçli spor
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.28098.3141
Euro10.065710.1060
IGT GLOBAL
Takvim